Kiskunfélegyháza, Szt. István tér 3/a.

Szikla Erdélyi kirándulás


2015. augusztus másodikán, korán reggel, nekiindult a csapat, hogy felfedezze Erdély szépségeit. A kis csapat előre beosztva már régóta, lelkesen készült olyan információkkal, képekkel, izgalmas legendákkal, amikkel érdekesebbé tehették a kirándulás során megtekintett helyszíneket.

Utunk egyenesen Aradra vezetett. Itt megnéztükaz aradi vértanúk emlékhelyét, aholsok koszorú, magyar nemzeti szalag és gyertya emlékeztetett a régmúlt szomorú eseményére. Mi is elidőztünk kicsit, pár gondolattal emlékezve a hősökre.

Következő megállónk Máriaradna lett volna, de a búcsú miatt felgyülemlett tömeg miatt több kilométeres torlódás volt az úton és rendőrök irányították a forgalmat. Így tovább folytattuk az utunkat a Hunyadi várhoz. Itt szintén sikerült sokat elidőznünk. Nagyon sok szép megmaradt, feltárt és restaurált emléket, szobrot, érmeket, bútorzatot, valamint korhű ruhába öltöztetett bábut láthattunk. A vár és a kilátás is pazar volt.

Gyulafehérvárra utaztunk tovább. Itt az Érseki Székesegyházat néztük meg. Sajnos csak kívülről, mert zárva volt, de így is felemelő látványt nyújtott a templom. A városközpontban hatalmastömeg hömpölygött. A járdán felállított bódéksokasága tárult elénk, ahol megkóstoltuk a méltán híres erdélyi kürtöskalácsot. Indulás előtt benéztünk az ortodox székesegyházba is. Nekem élmény volt, mert még soha sem jártam ilyen templomban.

Újra buszra szálltunk és újabb több órás utazás után megérkeztünk szálláshelyünkre, Korondra. A késői érkezés ellenére, szíves vendéglátással fogadtak minket. A csapat gyorsan elfoglalta a szállást és többen le is dőltek. Páran még beszélgettünk egy kicsit a nap eseményeiről és tervezgettük a reggeli indulást.

Hétfőn is sok célt tűztünk ki magunk elé. Először Farkaslakára mentünk. Itt felmásztunk a Jézus Szíve kilátóhoz. A kilátóról nagyon szép kép tárult elénk.

Innen lejutva Csíksomlyó volt a következő megállónk. Itt a kegytemplomban közösen imádkoztunk és énekeltünk a Szűzanyához, majd felmentünk hozzá az oltár fölé és ott mindenki pár szóval imádkozhatott hozzá. Utána a borvízforrás mellett felkapaszkodtunk a csíksomlyói búcsú helyszínére és az oltárként szolgáló emelvényen énekeltünk pár éneket.

Az éneklés után visszatértünk a buszhoz és Hargitafürdőre indultunk. Sajnos mire odaértünk a mofettákat már nem tudtuk megtekinteni, így csak körbesétáltuk és felolvastuk a helyről begyűjtött információkat. Mihály atya pár perc erejéig meglátogatta a Pálos atyákat. A rövidre sikerült hargitafürdői kitérő után, visszaindultunk Korondra.

Kedden ismét nekiindultunk az újabb látnivalók felfedezésének. Első utunk a Békás-szoroshoz vezetett. Hosszú,meredek és elég kanyargós út vezetett odáig. Nem az alföldhöz szokott embernek és autónak való helynek mutatkozott. Azért odaértünk minden gond nélkül. A szokásos hatalmas tömeg és a mindenhol elmaradhatatlan kirakodó vásár mellett a meredek sziklákban és a mellettük folyó kis hegyi patakban gyönyörködhettünk. Páran egy másik csoportból még meg is fürödtek az eléggé hideg patakban.

Az Aradi emlékműnél
Hunyadi vár
Gyulafehérváron
Gyulafehárváron
Gyulafehérváron
Farkaslaka; Jézus szíve kilátó
Csíksomlyó
Csíksomlyói Szűzanyánál
Bucsin-tető
Békás-szoros
Békás-szoros
Gyilkos-tó
Medve-tó
Szikla egy víztározónál
Gimesbükkön a Rákóczi várnál
Gimesbükki látkép a Rákóczi
Csíkszereda, Szent Kereszt tem...
Csíkszereda, Szent Kereszt tem...
Bevásárlás Csíkszeredában
Atyha: mise Böjte Csaba atyá
Atyha: mise Böjte Csaba atyá
Atyha: közös kép
Emlék az atyának
Korondi fazekasműhelyben
Vásárlás Korondon; korondi
Kirándulás Pálpatakára
Pálpataki fatemplom
Korondi szállásunkon
Tordai sóbánya
Kolozsvár, Mátyás király szobo...
Nagyvárad, Szent László Bazili...

Print  Email