Kiskunfélegyháza, Szt. István tér 3/a.

Farsang 2016


Egyházközösségünkben január 30-án, a közösség fiataljai számára, a plébánián ismét megrendezésre került a már több éve szokásos farsangi mulatság. A programot ismét nagy érdeklődés követte. Idén új vendégek, a fülöpjakabi fiatalok is csatlakoztak ehhez az eseményhez.
A farsangi programokat most is a sokszínűség és a változatosság jellemezte, melyet Király Dóra hitoktatónak köszönhetünk. Ezúton is köszönjük neki az áldozatos munkáját.
Az idei farsang központi témája a tánc volt.
Első feladatként a csapatoknak el kellett készíteniük a csapatcímert. Olyan címert, ami jellemzi csapatukat.
A második feladatban vetített képeken, országok illetve földrészek alapján ki kellett a csapatoknak kitalálniuk, milyen táncok jellemzőek az adott tájegységre.
A következő feladatban a csapatok bemutathatták tánctudásukat. Különböző zenei részletek hangoztak fel, ezekre kellett a csapatoknak a megfelelő táncot lejteni. Minél életszerűbben mutatták be a táncot, annál több ponttal értékelte a zsűri a csapat munkáját.
Újabb feladat következett, ahol minél több táncstílust kellett felsorolni, amelyeket Magyarországon táncolnak.
Ötödik feladat egy flamenco ruha elkészítése volt. A ruhát piros és fekete krepp papírból kellett elkészíteni. Nagyon szép és kreatív alkotások születtek.
Ezt követően a csapatokból kiválasztott pár versenyzőt a zsűri. Fejhallgató segítségével hallgattak zenéket a kiválasztottak és erre a zenére kellett táncolniuk. A csapatok feladata, kitalálni, milyen táncot láthattak a csapattársuktól.
Következett a tánclépések írása másik csoportnak feladat. Ennek lényege, hogy tánclépéseket kellett a csapatoknak papírra vetni, majd a papírlapok cseréje után és egymás tánclépéseit kellett előadniuk a zsűrinek.
Utolsó feladatként lufitánc következett. Mindenki kapott a bokájára lufit. A másik csapat lufijának kipukkasztása volt a lényeg. Némelyik lufiban voltak képrészletek. Akik képes lufit pukkantottak, és saját kép kirakásához tartozó képrészletet találtak benne, kirakhatták belőle a csapatnak kijelölt képet.
A közös programok után beszélgetős, sütizős, üdítőzős és táncos mulatság következett, ahol egy kis néptánc, limbózás, vonatozás, diszkózás váltotta egymást. Az egész este jó hangulatban telt, mindenki jól érezte magát.

Print  Email