Kiskunfélegyháza, Szt. István tér 3/a.

Hittantábor Hegykőn


Július 7-én hétfőn reggel nagy nyüzsgés volt a plébánia udvarán. Két mikrobusz körül sürgött-forgott Gyula atya, Király Dóri és még sokan mások. Egyesek azért voltak ott, hogy beszálljanak a buszokba és elinduljanak a festői szépségű Fertő-tó közelében lévő Hegykő felé az idei hittantáborunk színhelyére. Mások pedig azért, hogy elbúcsúzzanak a tábor idejére azoktól, akik vállalkoztak arra, hogy első vagy sokadik alkalommal részt vegyenek a táborban. A búcsúzkodás után útnak indultunk és meg sem álltunk a tatai turulmadár emlékműig majd a tóig, ahol egy kicsit sétáltunk. Voltak, akik a tó mellett, de olyan is akadt – nem is egy – aki a tó sekélyebb részében sétált. Következő megállónk a híres/hírhedt komáromi erőd.  Erődből továbbutazva Győr következett. Itt megnéztük a székesegyházat, a pincét, ahol Boldog Apor Vilmos vértanú püspököt lelőtték, de a püspöki palota tornyából is szétnézhettünk. Délután 6 óra körül értünk Hegykőre. A szállás elfoglalása után szentmisén vettünk rész majd este egy kis közös játék zárta az első napot. Kedden délelőtt a fertődi Eszterházy kastélyt délután a nagycenki Széchenyi kastélyt és mauzóleumot néztük meg. Estére megállapítottuk, hogy az 5000 forintos hátoldalán ez a kastély található. Szerdán a hűség városával ismerkedtünk meg. A városplébánia – ez a neve a főplébániának – hitoktatója Edit néni kalauzolt végig minket Sopronban: Szent Mihály templom, Kecske templom, tűztorony, egyházi gyűjtemény és még sok-sok látnivaló volt a program. A csütörtöki nap kicsit borúsan kezdődött, lógott az eső lába, de minket nem ijesztett meg. Elmentünk a Fertőrákosi kikötőbe és felszálltunk a hajóra, amivel egy órát hajókáztunk a Fertő-tavon. Igaz távolról, de láttuk a mörbischi víziszínpadot, a B0 határkövet, határ őrtornyot a tóban náddal körbevéve és persze a Fertő-tó ausztriai részében is hajókázhattunk. A hajókirándulás után Sopronkőhidára mentünk a páneurópai piknik emlékhelyre. (A páneurópai piknik az osztrák–magyarhatáron, Sopronközelében 1989. augusztus 19-éntartott békedemonstráció volt, fontos előzménye az Európát kettéosztó vasfüggönyátvágásának, Németországegyesülésének és az Európai Uniókeleti kibővülésének. Az 1989. augusztus 19-én, Sopronpusztán megrendezett páneurópai pikniken több mint 150 NDK-állampolgár áttörte a vasfüggönyt, hogy nyugatra szökjön. A magyar határőrség, szolgálatot teljesítő határőr alezredes bölcsességének köszönhetően az érvényben levő lőparancs ellenére sem avatkozott közbe.) Pénteken nyugis program volt: csapatversenyek. A táborozók három csapatra lettek szétosztva. Ezek a csapatok a héten sokféle szolgálatot (ministrálás, terítés, mosogatás, …) láttak el. Ezen a napon azonban szellemi és ügyességi játékos vetélkedőkön bizonyíthatták be tudásukat és ügyességüket. A végeredmény: 1. Spongyabob; 2. Garfild; 3. Fanni és a Mókusok. Az esti szalonnasütést az erős szél sajnos elfújta, de bent, serpenyőben megsütöttük a virsliket és a szalonnákat. Szombaton a reggeli után kitakarítottuk és összepakoltuk a termeket, szobákat és elindultunk Kőszegre a Verbita szerzetesek kolostorába, ahol egy missziós atya tartott egy kis élménybeszámolót a Pápua-Új Guineában töltött idejéről. Innen Szombathelyre mentünk, Brenner János vértanú káplán sírjánál imádkoztunk, majd sétáltunk egy kicsit a városban. Itt került sor a hagyományos fagyi evő versenyre is. Győztese, Hideg Frici 11 gombóccal lett kövérebb. Miután mindenki elfogyasztotta a hideg hűsítő gombócokat, hazafelé vettük az irányt. Itthon mindenki számára nagy öröm volt a viszontlátás.

6 szép és tartalmas napot töltöttünk hegykői plébánia közösségi házában kialakított szálláson. Napi szentmiséink mellett sok szép emlékkel gazdagodva tértünk haza.

Köszönöm mindenkinek a részvételt, segítséget. Remélem, jövőre újra találkozunk a táborban.

Print  Email