Hittanos kirándulás

Megjelent: 2016. június 13. hétfő Írta: Retkes Illés 6. osztály Batthyány Iskola

Június első szombatján 9-kor indultunk a plébánia elől a busszal a hittanos napra és már éreztem, hogy egy szuper nap kezdődik. A buszon ülve azon gondolkoztam, vajon milyen programok lesznek. Amint megérkeztünk Pálosszentkútra, megszámoltak minket, aztán bementünk a templomba, kísérőink elmondták a programokat és bemutatkoztak azoknak, akik még nem ismerik őket. Aztán kimentünk a templomból és tízóraizhattunk. Na és aki már reggelizett az focizhatott, labdázhatott is. A pihenés után állomásról állomásra kellett menni, de a díj sem maradt el, aki a saját korosztályából elsőként végzett 2 csokit kapott, de aki nem lett első az csak 1-et. Az állomásokon volt, amihez ész, erő, ügyesség, gyorsaság kellett. Nekem a kedvencem a vödörgólyalábas feladat volt, amiben az volt a lényeg, hogy egy vödörhöz hozzá volt erősítve egy madzag és a vödörre rálépve, mintha gólyaláb lenne, kellett szlalomozni. A végén, mivel Szentkúton esküvőt tartottak, ezért elmentünk arra a részre, ahol a vidámpark szokott lenni búcsúkor. Ott kb. 20 percig voltunk. Lehetett napozni, focizni, teniszezni, cicázni, aludni. A busz hamarosan megérkezett és pár perc múlva Kiskunfélegyházán voltunk, s mindenki hazaindult a nagy melegben.