Városi keresztút

Pubblicato: Martedì, 15 Aprile 2014 Scritto da Hajagos Gyula

KeresztútTöbb évre visszanyúló hagyomány városunkban, hogy virágvasárnap előtti pénteken a két Egyházközség közösen végzi a keresztutat. Így volt ez ebben az évben is. Április 11-én, pénteken este közös szentmise volt a Sarlós Boldogasszony templomban. A szentmise után indult a keresztút a Béke téren át a Kossuth utcán a Szent István templomig. Az állomásoknál egy-egy közösség elmélkedései hangzottak el, felidézve Jézus szenvedés történetének részleteit Pilátus házától a Golgotáig. A közös keresztút alkalom és lehetőség volt arra, hogy tudatosítsuk magunkban Isten végtelen szeretetét, hogy Fiát adta értünk, Aki a mi üdvösségünkért meghalt és feltámadt. De arra is jó lehetőség volt, hogy hitünkről tanúságot tegyünk a templomon kívül is.

Visite: 5826