Adomány

A Katolikus Karitász ebben az évben is nagy figyelmet fordít a szegény sorban élő családok téli fűtésére. Egyházközségünk karitász csoportja 2 db. kályhára adott be pályázatot, ami pozitív elbírálást nyert. Így két család fűtési nehézségein tudtunk segíteni, mivel ők önerőből nem tudtak volna kályhát vásárolni.
A kettő család részére a kályhákat 2017. október 25-én lakhelyükön átadtuk a KAPOCS Szociális, Egészségügyi Intézmény és a Tanyagondnoki Szolgálat munkatársai közremüködésével.

Beiskolázási segély

A Szent István templom Karitász Csoportja 5000,-Ft-os Erzsébet utalványt adományozott szeptember első napjaiban, "beiskolázási segély" címen,  az Egyházközösségünk területén élő, szociálisan rászoruló, 20 Család részére.

Köszönjük!

Szent István Karitász csoport tisztelettel és szeretettel köszöni minden jó szándéku ember adományát akik november 28-án és 29-án a PENNY MARKET ÁRUHÁZBAN hozzájárultak a karácsonyi tartós élelmiszer gyüjtéshez. Szeretettel köszönjük továbbá minden önkéntes munkáját akik mind a két napon velünk együtt dolgoztak a gyüjtési munkálatokban. Az adományokat karácsonyig eljuttatjuk a szociálisan rászorulók részére.

Gyűjtés

A Szent István Karitász csoport november 28-án 15-20 óráig, 29-én reggel 7-20 óráig karácsonyi tartós élelmiszer gyűjtést tart a PENNY MARKET ÁRUHÁZBAN aki teheti szíveskedjen adományával hozzájárulni a rászorulok karácsonyi ajándékához. Adományaikat előre is köszönjük.

Egyházmegyei Karitász nap

Az egyházmegyei Karitász nap 2014. 10. 11-én volt a Lakiteleki Népfőiskolán. Ezen az igen színvonalasan megrendezett Karitász napon a Szent István templom Karitász-csoportja is részt vett, mely nagy lelki feltöltödést nyújt mindannyiunknak ebben a nehézségekkel teli napokban.
"A Karitász szolgálatot végző alázatosan megteszi azt, amire lehetősége van, és a többit alázattal az Úrra bízza. A világot Isten kormányozza, nem mi. Mi csak neki szolgálunk, amennyire képesek vagyunk rá, és amennyire Ő erőt ad hozzá. Ez feladat, amely egyre előbbre viszi Jézus Krisztus igazi Szolgáját."