Beiskolázási segély

Megjelent: 2015. szeptember 20. vasárnap
Írta: Solymosi Lászlóné

A Szent István templom Karitász Csoportja 5000,-Ft-os Erzsébet utalványt adományozott szeptember első napjaiban, "beiskolázási segély" címen,  az Egyházközösségünk területén élő, szociálisan rászoruló, 20 Család részére.

Köszönjük!

Megjelent: 2014. december 02. kedd
Írta: Administrator

Szent István Karitász csoport tisztelettel és szeretettel köszöni minden jó szándéku ember adományát akik november 28-án és 29-án a PENNY MARKET ÁRUHÁZBAN hozzájárultak a karácsonyi tartós élelmiszer gyüjtéshez. Szeretettel köszönjük továbbá minden önkéntes munkáját akik mind a két napon velünk együtt dolgoztak a gyüjtési munkálatokban. Az adományokat karácsonyig eljuttatjuk a szociálisan rászorulók részére.

Gyűjtés

Megjelent: 2014. november 26. szerda
Írta: Administrator

A Szent István Karitász csoport november 28-án 15-20 óráig, 29-én reggel 7-20 óráig karácsonyi tartós élelmiszer gyűjtést tart a PENNY MARKET ÁRUHÁZBAN aki teheti szíveskedjen adományával hozzájárulni a rászorulok karácsonyi ajándékához. Adományaikat előre is köszönjük.

Egyházmegyei Karitász nap

Megjelent: 2014. október 26. vasárnap
Írta: Solymosi Lászlóné

Az egyházmegyei Karitász nap 2014. 10. 11-én volt a Lakiteleki Népfőiskolán. Ezen az igen színvonalasan megrendezett Karitász napon a Szent István templom Karitász-csoportja is részt vett, mely nagy lelki feltöltödést nyújt mindannyiunknak ebben a nehézségekkel teli napokban.
"A Karitász szolgálatot végző alázatosan megteszi azt, amire lehetősége van, és a többit alázattal az Úrra bízza. A világot Isten kormányozza, nem mi. Mi csak neki szolgálunk, amennyire képesek vagyunk rá, és amennyire Ő erőt ad hozzá. Ez feladat, amely egyre előbbre viszi Jézus Krisztus igazi Szolgáját."

Napos kacsákat osztott szét a Karitász

Megjelent: 2014. július 24. csütörtök
Írta: Solymosi Lászlóné
Egy kelebiai vállalkozó mindkét templom Karitász Csoportja részére 1500 darab napos kacsát adományozott. A két Karitász Csoport jó együttműködésének köszönhetően tudta Kiskunfélegyházára szállítani a naposkacsákat, amelyek június 26-án, csütörtökön a városban és a tanyákon élő családok részére szétosztásra kerültek, akik vállalták felnevelésüket. A Szent István Karitász Csoport köszöni mindenkinek a segítségét, aki ebben a munkában közreműködött.

Köszönettel: Solymosi Lászlóné