Karitász alapítvány 1% támogatása

Megjelent: 2014. február 15. szombat Írta: Solymosi Lászlóné

Karitászt Támogató Alapítvány
A Katolikus Karitász mint a magyar Katolikus Egyház önálló jogi személyiséggel rendelkező országos jellegű szervezete 1991-ben létrehozta a Magyar Karitász - Caritas Hungarica Alapítványt, amelynek elnevezését 2003-ban Karitászt Támogató Alapítvány-ra változtatta át. Az Alapítvány célja e szervezet anyagi segítése annak érdekében, hogy az szociális- karitatív (betegápoló, szegénygondozó, és más jótékonysági) feladatát eredményesebben végezhesse az arra rászorulók hathatós támogatása, ingyenes szolgáltatások biztosítása és adományok nyújtása útján. Az alapítvány kiemelkedően fontos céljának tekinti Krisztus szeretet-parancsának megvalósítását, az elesettek, a szegények, a hátrányos helyzetűek, a hajléktalanok és menekültek segítését, belföldön és külföldön egyaránt.

Az Alapítvány adományokat gyűjt és ezzel kizárólag a Katolikus Karitász tevékenységét támogatja. Az Alapítvány szolgáltatásait a Katolikus Karitászon keresztül lehet igénybe venni.
Látogasson el a Karitászt Támogató Alapítvány honlapjára!
* * *
Kérjük, támogassa adója 1%-ával szolgálatunkat!

Karitászt Támogató Alapítvány
Adószám: 19666275-1-43

Találatok: 1162