Farsang 2016

Megjelent: 2016. február 16. kedd Írta: Rőfi Géza

Egyházközösségünkben január 30-án, a közösség fiataljai számára, a plébánián ismét megrendezésre került a már több éve szokásos farsangi mulatság. A programot ismét nagy érdeklődés követte. Idén új vendégek, a fülöpjakabi fiatalok is csatlakoztak ehhez az eseményhez.
A farsangi programokat most is a sokszínűség és a változatosság jellemezte, melyet Király Dóra hitoktatónak köszönhetünk. Ezúton is köszönjük neki az áldozatos munkáját.
Az idei farsang központi témája a tánc volt.
Első feladatként a csapatoknak el kellett készíteniük a csapatcímert. Olyan címert, ami jellemzi csapatukat.
A második feladatban vetített képeken, országok illetve földrészek alapján ki kellett a csapatoknak kitalálniuk, milyen táncok jellemzőek az adott tájegységre.
A következő feladatban a csapatok bemutathatták tánctudásukat. Különböző zenei részletek hangoztak fel, ezekre kellett a csapatoknak a megfelelő táncot lejteni. Minél életszerűbben mutatták be a táncot, annál több ponttal értékelte a zsűri a csapat munkáját.
Újabb feladat következett, ahol minél több táncstílust kellett felsorolni, amelyeket Magyarországon táncolnak.
Ötödik feladat egy flamenco ruha elkészítése volt. A ruhát piros és fekete krepp papírból kellett elkészíteni. Nagyon szép és kreatív alkotások születtek.
Ezt követően a csapatokból kiválasztott pár versenyzőt a zsűri. Fejhallgató segítségével hallgattak zenéket a kiválasztottak és erre a zenére kellett táncolniuk. A csapatok feladata, kitalálni, milyen táncot láthattak a csapattársuktól.
Következett a tánclépések írása másik csoportnak feladat. Ennek lényege, hogy tánclépéseket kellett a csapatoknak papírra vetni, majd a papírlapok cseréje után és egymás tánclépéseit kellett előadniuk a zsűrinek.
Utolsó feladatként lufitánc következett. Mindenki kapott a bokájára lufit. A másik csapat lufijának kipukkasztása volt a lényeg. Némelyik lufiban voltak képrészletek. Akik képes lufit pukkantottak, és saját kép kirakásához tartozó képrészletet találtak benne, kirakhatták belőle a csapatnak kijelölt képet.
A közös programok után beszélgetős, sütizős, üdítőzős és táncos mulatság következett, ahol egy kis néptánc, limbózás, vonatozás, diszkózás váltotta egymást. Az egész este jó hangulatban telt, mindenki jól érezte magát.