Farsangi forgatag a plébánián

Megjelent: 2015. február 16. hétfő Írta: Rőfi Géza

Február első hétvégéjén, a Szent István plébánián, ismét megrendezésre került, a katolikus fiatalok körében egyre népszerűbbé váló, farsangi mulatság.

A farsangi programot és annak lebonyolítását, Király Dóra hitoktatónak köszönhetjük. Köszönet illeti meg az atyákat is a lebonyolításhoz nyújtott segítségért és a zsűrizésért.

Az idei farsang az utazás témáját járta körbe nagyon széles spektrumban.

A vendégek már a megérkezésük pillanatába válaszút elé kerültek. Dönteniük kellet, ki melyik városba utazna el a felsoroltak közül. Ez alapján lettek a csoportok kialakítva, melyek az egyes kontinensek neveit vették fel.

Következő feladatként, négy különleges tulajdonságú vagy elhelyezkedésű város lett megemlítve. A felsorolt dolgok közül a csapatok választhatták ki, mit vinne magával oda, ha odautazna.

Ez után egy híres épületet kellett megjeleníteni, a kontinensükről. Mindenkinek részt kellett vállalnia a megjenítésben. Ötletes alkotások születtek, mint az amerikai Szabadság szobor, pisai ferde torony, Siva istennő.

A test megmozgatása után az agy megtornáztatása következett. Egy teszt helyes kitöltése volt a cél. A kérdések természetesen minden témát érintettek, ami a földrajzzal és az utazással kapcsolatos. Legmélyebb, legmagasabb, legkisebb, hol található, stb.

Az ember utazás közben meg is éhezik. Ezért ez a feladat sem maradhatott ki a csapatok megmérettetéséből. Több féle méretű drazsét kellett elfogyasztani evőpálcikával, időre. Nagy szurkolás lelkesítette a versenyben résztvevőket.

Utazás közben sok helyen megfordul az ember. Az otthoniaknak is jó volna beszámolni, merre járunk. Ezt jelenítette meg a következő feladat. Felsorolt szavak beleszövésével, egy frapáns uti beszámolót kellet a csapatoknak összehozni. Nagyon jó, kacagtató és szívderítő írások születtek.

Ehhez kapcsolódott a következő feladat is, ahol képeslapot kellet írni a családnak, a szállásról, időről az otthoniak hiányáról. A képeslapokat felbélyegezve, megcímezve kellett feladni.

Az utazás során szükség van pénzre is, hogy a szeretteinknek vásárolni tudjunk. Az újabb feladat, bankjegy felismerés volt. Vetítés segítségével, tíz nemzet pénzét láthattuk. Minnél több felismerése volt a feladat. Bónuszként Gyula atya felajánlott öt pontot annak a csapatnak, amelyik egy pénzt sem ismer fel a bemutatottak közül. Szerencsére, nem élt senki ezzel a lehetőséggel.

Egy nemzethez hozzátartozik a népviselete is. Minden csapat a saját földrészén élő népek közül válaszhatott egyet, akinek a népviseletét lerajzolhatta. Szép alkotások készültek.

Újra megéheztek a csapatok. Borítékot húztak és a benne felsorolt vagy képen látható összetevőkből, el kellett készíteni egy komplett ebédet. Az összetevők és a belőlük elkészült ételreceptek is izgalmasak voltak. Például: Béka körömpörkölt, töltött hernyó.

A csapatok élhettek a gyűjtőszenvedélyüknek is. A plébánián kis képek lettek elrejtve. Ezekből kellett minél többet összgyűjteni. Fontos feladtat volt, mert sokat változtathatott a célegyenesben a csapatok helyezésén.

Levezető játékként, papírba csomagolt kis meglepetések mentek kézről kézre, amikor a zene leállt, egy réteg papír lekerült a csomagról. Az nyerte meg az ajándékot, aki az utolsó csomagolást szedte le.

A program folytatásaként a csapatok, majd a jelmezbe öltözöttek díjazása kövtekezett.

Ez a szép este nagyon sok izgalmat és érdekességet tartogatott a farsangozók számára. Reméljük, jövőre is sok fiatalt megmozgat ez az esemény és új arcok is csatlakoznak hozzánk.