Egyházközségi majális

Megjelent: 2015. május 19. kedd Írta: Administrator

Május harmadik szombatján ismét megrendezésre került a már hagyományossá vált egyházközösségi majális a Hittanyán. Az esősnek ígérkező időjárás ellenére szép számú érdeklődő jelent meg a rendezvényen. Egy lelkes kis csapat már hajnal öt órakor kiindult a Hittanyára, hogy előkészítse a helyet és az ebédet a vendégek számára.

A program Gyula atya biztató szavaival kezdődött. Ez után voltak akik kirándulni indultak, hogy megismerkedjenek a Bugaci Nagyerdő titokzatos világával, és voltak akik maradtak a Hittanyán, hogy  egy szellemi vetélkedőn vegyenek részt. A szellemi vetélkedő tesztlapja szerzetesrendek mindennapjait, szokásait vette gorcső alá hiszen ez az év Egyházunkban a szerzetesség éve. A simának és egyenesnek nem mondható útról visszatérők számára igazi felüdülés volt a finom fogadtatás, hiszen ekkora a bográcsban elkészült a marhapörkölt.

Az ebéd után a szellemi vetélkedő eredmény hirdetése következett. A csapatok nagy örömmel vették át megérdemelt csoki jutalmukat.

Elmaradhatatlan majális programok következtek, kötélhúzásban és  zsákban futásban mérhették össze az emberek az erejüket és ügyességüket. Voltak családi kötélhúzások, a hitoktatókat a hittanosok próbálták elhúzni, az atyák izmai is egymásnak feszültek, de a nagypapák és nagymamák is összemérték erejüket. A programokkal párhuzamosan focizásra, tollasozásra és egyéb szabadidős tevékenységre is volt lehetőség.

Az egész majális program jó hangulatban telt el. Nagy lehetőség volt a személyes beszélgetésre, a kapcsolatok erősítésére az Egyházközségen belül. Olyanok is tudtak találkozni, beszélgetni egymással, akik egyébként a templomból csak látásból ismerik egymást.

Köszönet mindenkinek, aki tett a napért.

Reméljük jövőre is nagy érdeklődés kíséri majd az eseményt.