Kiskunfélegyháza, Szt. István tér 3/a.

Templomi hirdetések

TEMPLOMI HIRDETÉSEK

2022. augusztus 14.

ÉVKÖZI 20. VASÁRNAP

SZENT ISTVÁN TEMPLOM

1.  Vasárnap délután 5 órakor kezdődik a Rózsafüzér társulat összejövetele.

2.  Nagyboldogasszony napja kötelező, parancsolt ünnep, ezért augusztus 15-én, hétfőn reggel 7-kor, délelőtt 9-kor, ½ 11-kor és este 6 órakor lesz szentmise templomunkban.

3.  Templomunk búcsúja augusztus 20-án, Szent István király ünnepén lesz. Az előkészületek miatt elmarad a 9 órai szentmise.

4.  A búcsúi szentmise főcelebránsa és szónoka Dr. Bábel Balázs Kalocsa-kecskeméti érsek atya lesz. Délelőtt 10 órakor városunk polgármestere, Csányi József mond ünnepi beszédet. Ezután megkoszorúzzuk a Szent István szobrot. Az érseki szentmise ½ 11-kor kezdődik. A szentmise után lesz az új kenyér megáldása.

5.  Jövő vasárnap délelőtt 10 órakor kezdődik a Tiszaújfalui templom búcsúja.

6.  Szent Mónika közösségek országos találkozója lesz augusztus 27-én Budapesten. Részletes tájékoztató a templomi hirdetőtáblán olvasható.