Templomi hirdetések

2018. május 20.

PÜnkösd vasárnap

SZENT ISTVÁN TEMPLOM

1. Ezen a hétvégén tartják a Petőfiszállás-szentkúti pünkösdi búcsút a szokott rendben.

2. A Szentatya rendelkezése alapján az idei évtől a Pünkösdvasárnap utáni hétfőn ünnepeljük a Boldogságos Szűz Máriát, az Egyház Anyját. Szentmise lesz templomunkban reggel 7-kor és este 7-kor.

3. Májusban minden nap az esti szentmise előtt ½ 7-kor kezdjük a lorettói litániát a Szűzanya tiszteletére. Péntekre várjuk a Batthyány iskola hittanosait a litániára.

4. Május 26-án ünnepli egyházmegyénk alapításának 25. évfordulóját. Az ünnepi szentmiséhez kapcsolódóan szervezik meg az egyházmegyei családmajálist. Részletes program és a jelentkezéssel kapcsolatos tudnivalók a templomi hirdetőtáblán láthatóak.

5. Egynapos ingyenes kirándulást szervezünk a hittanosoknak június 2-án Petőfiszállásra. Részletes tudnivalókról a hitoktatók tájékoztatnak.